25-lecie Energo-Complex: Mural Zbigniewa Wodeckiego

MURAL ZBIGNIEWA WODECKIEGO W KATOWICACH

Obchody 25-lecia firmy Energo-Complex już coraz bliżej. Jedną z inicjatyw, którą z okazji jubileuszu podjęliśmy, było wsparcie dwojga artystów, którzy zaprojektowali i wykonali mural Zbigniewa Wodeckiego.

Piosenkarz przez większość życia mieszkał w Krakowie, ale to właśnie w Katowicach wychowywał się w dziecięcych latach. Jego ojciec, Józef Wodecki, był pierwszym trębaczem w Wielkiej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia (dziś NOSPR).

Marta Piróg i Marek Grela wakacje spędzili pracując twórczo na rusztowaniu w centrum Katowic. Mural znajduje się na ul. Tylnej Mariackiej, niedaleko wiaduktu nad ul. Francuską. Dziś zdemontowano rusztowanie i dzieło już może cieszyć oko przechodniów. To wielki zaszczyt dla nas, że mogliśmy wesprzeć to dzieło.

Mural przedstawiający piosenkarza powstaje dzięki wsparciu naszej firmy oraz Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i Stowarzyszenia SAWP. Patronuje przedsięwzięciu Miasto Katowice.

Więcej o inicjatywie będzie można dowiedzieć się podczas naszego uroczystego jubileuszu, który 4 października, czyli już równo za miesiąc odbędzie się w Teatrze Śląskim.