Na tej stronie znajdują się informacje o aktualnych wydarzeniach oraz o uprzednio zorganizowanych konferencjach z cyklu „Transformatory w Eksploatacji”. Zachęcamy do udziału w projektach o międzynarodowej randze, które służą wymianie doświadczeń, pogłębianiu wiedzy i nawiązywaniu relacji biznesowych. Informacje o najnowszej edycji konferencji Transformatory w eksploatacji znajdują się na osobnej podstronie.

Nasza firma jest organizatorem cyklicznej międzynarodowej Konferencji „Transformatory w Eksploatacji”. Informacje o tegorocznej edycji znajdują się tutaj, a o poprzednich edycjach poniżej.


Szanowni Państwo, prezentujemy plan kwietniowej konferencji

PLAN KONFERENCJI
„ŁĄCZNIKI W EKSPLOATACJI – 2018”
Q Hotel Plus Kraków 25-27.04.2018

25.04.2018 Środa

15.00 – 16.30 Rejestracja uczestników
17.00 – 18.00 Sesja I – powitanie uczestników, sprawy organizacyjne
19.00 – Kolacja koleżeńska w Browarze Lubicz ( strój sportowy „casual” )

26.04.2018 Czwartek

09.30 – 10.50 Sesja II

1. Przepięcia przy przerywaniu prądu zwarcia przez wyłączniki z SF6prof. dr hab. inż. Ryszard Malewski
2. Przepięcia łączeniowe generowane przez wyłącznik próżniowy SN, zainstalowany w bezpośrednim sąsiedztwie transformatora o mocy 2500 kVA z biodegradowalnym estrem Midel 7131dr. inż. A. Gul (ABB Sp. z o.o.)
3. Możliwości eliminacji SF6 z wyłączników wysokiego napięcia ze szczególnym uwzględnieniem próżniowych układów gaszeniowych – dr. inż. P. Budziński (SIEMENS AG)
4. Doświadczenia diagnostyczne wyłączników WN w izolacji SF6P. Molenda (Energo-Complex, OBRE)

10.50 – 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 13.00 Sesja III

5. Doświadczenie ABB Sp. z o.o. w zakresie dostawy i uruchomienia urządzeń dla wyprowadzenia mocy z bloków energetycznych o mocy do 1000 MWdr inż. A. Gul (ABB Sp. z o.o.)
6. Diagnostyka wyłączników mocy na stacjach energetycznychD. Ziemer (OMICRON)
7. Doświadczenia z uruchomienia i eksploatacji wyłącznika próżniowego na napięcie 110kV mgr inż. M. Lechman (PSE S.A.).
8. Rewizja wewnętrzna wyłączników 110kV zawierających gaz SF6J. Szolc
9. Możliwości zastosowania metod sztucznej inteligencji w diagnostyce zużycia styków podobciążeniowych przełączników zaczepów z wykorzystaniem metody emisji akustycznej dr hab. inż. Andrzej Cichoń prof. PO (Politechnika Opolska).

13.30 Obiad

14.30 – 15.30 Sesja marketingowa – (15 min. na wystąpienie)
1. SIBA, 2. SIEMENS, 3. WIKA, 4. OMICRON.

15.30 – 16.30 Panel użytkownika
17.30 – 20.30 Zwiedzanie Starego Miasta – Melexem.
Koncert: J. Skrzek – syntezator Muga, Henryk Botor – organy – kościół Św. Katarzyny
21.00 – 24.00 Uroczysta Kolacja – Q Hotel Plus Kraków

27.04.2018 Piątek

09.30 – 10.30 Sesja IV

10. Aktualne obowiązki podmiotów eksploatujących i serwisujących urządzenia z gazem SF6 w świetle przepisów polskich i UE dotyczących F-gazówdr hab. inż. J. Kozakiewicz prof. ICHP (Instytut Chemii Przemysłowej)
11. Gospodarka gazem SF6 – uwarunkowania prawne i praktyka. mgr inż. K. Grzegorczyk (PROZON)

10.30 – 11.00 Przerwa kawowa

11.00 – 12.00 Sesja V

12. G3 alternatywne medium izolacyjne do sześciofluorku siarkiprof. dr. hab. Inż. J. Subocz (ZUT Szczecin)
13. Pomiar jakości i wilgotności gazu SF6WIKA
14. Narzędzia do prowadzenia profesjonalnej gospodarki gazem SF6 na obiektach energetycznych w kontekście obowiązujących przepisów – mgr inż. M. Kuchta (ENERTEST)

12.00 – 12.15 Zakończenie konferencji
12.30 Obiad

Uwaga: Czas na wygłoszenie referatu do 20 min. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w planie konferencji.

Parking przy hotelu posiada niewystarczającą ilość miejsc więc część uczestników będzie skierowana na pobliski parking pod Forum, 3 minuty jazdy od hotelu na którym zarezerwowano dla uczestników miejsca parkingowe. Adres parkingu: ul. Marii Konopnickiej 28, 30-302 Kraków.

Zobacz mapkę!


W dniach 26-29 kwietnia 2017 r. w hotelu Grand Lubicz w Ustce odbyła się IX edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transformatory w Eksploatacji”.
Do grona organizatorów należały firmy: Energo-Complex Sp. z o.o., OBRE Sp. z o.o., NYNAS Sp. z o.o., Maschinenfabrik REINHAUSEN, OMICRON Electronics. Uczestnicy konferencji reprezentowali różne środowiska zaczynając od zakładów dystrybucyjnych (PSE, TAURON, ENERGA, ENEA, innogy) poprzez przemysł ciężki i producentów energii (Energa Wytwarzanie, KWB Bełchatów, Lafarge Cement , ZEC Bydgoszcz, PGE Energia Odnawialna, Arcelor Mittal, KGHM, Saint Gobain, EDP Renewables), producentów transformatorów i osprzętu transformatorowego (ABB, Power Engineering Transformatory, Fabryka Transformatorów w Żychlinie, Trafta, ZREW, Siemens, Bezpol, Pfisterer), firmy usługowe (ABB Service, FENICE, Energosilesia, EKUT, OPA) oraz środowiska naukowe (Instytut Elektrotechniki, ZUT Szczecin, politechniki: Poznańska, Lubelska, Śląska, Opolska) w sumie 180 osób. Sesje konferencyjne poświęcono zagadnieniom: eksploatacji i diagnostyki transformatorów, innowacyjnym rozwiązaniom w konstrukcji transformatorów, gospodarce olejowej i urządzeń w izolacji SF6.

W trakcie trwania konferencji na zorganizowanych stoiskach reklamowych zainteresowane osoby miały okazję zapoznać się z najnowszą ofertą głównych organizatorów konferencji jak również firm: ABB, WIKA, Trafta, ATLAS.

Oprócz części merytorycznej pierwszego wieczoru organizatorzy zapewnili uczestnikom sporą porcje rozrywki, w postaci warsztatów kulinarnych prowadzonych przez szwajcarskiego szefa kuchni, krytyka kulinarnego oraz założyciel Akademii Kulinarnej – Kurta Schellera oraz koncertu zespołu rockowego „Ścigani” mającego w repertuarze utwory słynnego zespołu „Dżem”. W trakcie drugiego wieczoru podczas uroczystej gali, prezes firmy Energo-Complex w podziękowaniu za długoletnią współpracę, wręczył przedstawicielom firm: NYNAS Sp. z o.o., Maschinenfabrik Reinhausen i OMICRON Electroncs, statuetki „Pax et Bonum”. Wieczór uświetnił koncert orkiestry żeńskiej Les Fammes mającej w repertuarze standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.