ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o. ul. Lotników 9, Piekary Śląskie

+48 32 775 67 00

zamów remont transformatora

Działalność rozpoczęliśmy od produkcji podzespołów do podobciążeniowych przełączników zaczepów. Wkrótce rozszerzyliśmy ofertę o usługi serwisowe obejmujące przeglądy i remonty przełączników zaczepów, a także kompleksową diagnostykę transformatorów. Obecnie nas obszar działania związany jest z szeroko pojętą eksploatacją transformatorów elektroenergetycznych.

Nasze dokonania między innymi prezentowaliśmy w trakcie trwania krajowych i zagranicznych edycji imprez targowych takich jak: Międzynarodowe Energetyczne Targi ENERGETAB na których zdobywamy wyróżnienia oraz MCM – Międzynarodowe Targi Przemysłowe w Weronie (MCM – Mostra Convegno Manutenzione Industriale) czy odbywające się w Paryżu międzynarodowe sesje CIGRE (Conseil International des Grands Réseaux Électriques)

 • 2002 - Konferencja Transformatory w Eksploatacji

  W 2002 roku zorganizowaliśmy pierwszą międzynarodową konferencję poświęconą zagadnieniom szeroko pojętej eksploatacji transformatorów. Był to jednocześnie początek serii konferencji pod tytułem „Transformatory w Eksploatacji”. Wraz z naszymi Partnerami zorganizowaliśmy łącznie 8. edycji tego prestiżowego wydarzenia. Nasze konferencje posiadają również elementy integracji, a w sposób szczególny zapisały się pokazy i rywalizacje kulinarne przy udziale znanych kucharzy takich jak Maciej Kuroń, Robert Makłowicz, Karol Okrasa, Robert Sowa czy Piotr Kucharski.

 • 2005 - Powstanie spółki

  Wzrost zapotrzebowania na nasze produkty i usługi zaowocował założeniem Spółki (2004). W tym czasie do firmy przyjęła się największa ilość pracowników, z czego znaczna większość pracuje po dziś dzień.

 • Podpisanie umowy z Maschinenfabrik Reinhausen

  Przełomowym momentem w działalności firmy było podpisanie umowy z Maschinenfabrik Reinhausen. Nasza firma jako wyłączny przedstawiciel handlowy i serwisowy firmy Maschinenfabrik Reinhausen na Polskę, wprowadził sprzedaż oraz obsługę serwisową wybranych typów przełączników zaczepów MR. Owocna współpraca z naszymi niemiecki Partnerami przyczyniła się do realizacji wielu spektakularnych projektów.

 • Działalność naukowa

  Na przestrzeni lat wspólnie ze współpracującymi Ośrodkami Naukowymi opisywaliśmy swoje osiągnięcia w wielu branżowych pismach, jak również wydaliśmy cykl publikacji pod wspólnym tytułem „Eksploatacja Transformatorów Energetycznych”.

 • 2007 - Otwarcie siedziby w Piekarach Śląskich

  11 października 2007 roku zapisał się na kartach historii ENERGO-COMPLEX w sposób wyjątkowy, a to za sprawą uroczystości otwarcia nowej siedziby. Z tej okazji po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć w naszej firmie tak wielką rzeszę naszych klientów, współpracowników, sympatyków oraz innych zaproszonych na tę okazję gości.

   
 • Przedstawicielstwo we Włoszech

  Nieustanny rozwój naszej firmy, zaowocował utworzeniem przedstawicielstwa Spółki we Włoszech, która mieście się w Lignano-Sabbiadoro prowincji Udine, w regionie Friuli-Wenecja Julijska.

 • 2008 - Jubileusz 10-lecia

  31 maja 2008 roku uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z obchodami 10-lecia istnienia ENERGO-COMPLEX, podczas których rozdaliśmy nagrody jubileuszowe dla Pracowników oraz upominki dla Gości, którzy mieli szczególny wkład w rozwój naszej firmy.

 • Stacja prób transformatorów

  Dużym wyzwaniem dla naszej firmy była budowa od podstaw stacji prób transformatorów. Jej funkcje to nie tylko przewidziane normą elektryczne próby odbiorcze, ale również pomiar wyładowań niezupełnych, ciśnienia akustycznego oraz próba grzania transformatora.

 • 2012 - Powstanie OBRE

  W 2012 roku podjęliśmy decyzję o powołaniu do życia najnowocześniejszego laboratorium olejowego w Polsce. Laboratorium prowadzące działalność pod nazwą OBRE Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy ENERGO-COMPLEX i powstało z inicjatywy współpracujących z naszą firmą środowisk naukowych z kraju i zagranicy.

 • 2013 - 15 lat ENERGO-COMPLEX

  24 października 2013 roku odbyły się uroczyste obchody 15-lecia naszej firmy. Zaprosiliśmy wielu Gości do wspólnego świętowania, gdzie w części oficjalnej wręczyliśmy nagrody i wyróżniania dla Partnerów i zasłużonych Pracowników oraz omówiliśmy nasze osiągnięcia i plany na przyszłość. W drugiej części obchodów zaproszeni Goście mieli okazję zobaczyć występ utalentowanych artystów i posłuchać znanych muzyków, zaś kulminacyjnych punktem wieczoru była uroczysta kolacja.

   

 • 2014 - Historyczna wymiana przełącznika

  W 2014 roku na stacji elektroenergetycznej w Gdańsku na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. dokonaliśmy wymiany wysłużonego przełącznika zaczepów Hitachi LRY-C1 na MR VRD 1300Y w transformatorze 250MVA / 400kV. Była to pierwsza w Europie (a może nawet i na świecie) wymiana przełącznika zaczepów w transformatorze o tak duże mocy na miejscu zainstalowania, gdzie główny zakres prac prowadzono we wnętrzu transformatora. Szczególną trudność stanowiły sprawy związane z zachowaniem odpowiednich poziomów izolacji z uwagi na gabaryty nowo zabudowanego przełącznika zaczepów, „sterylność” w trakcie wykonywania prac jak również nieustanna kontrola warunków panujące we wnętrzu transformatora.