Łączniki 2022. Podsumowanie konferencji

Od 24 do 27 maja 2022 r. w Katowicach i Piekarach Śląskich odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna „Łączniki w Eksploatacji”. Podczas spotkania odbyły się pięć sesji wykładowych, a jeden cały dzień poświęcony został na warsztaty praktyczne, które odbywały się w siedzibie spółki Energo-Complex.

Konferencję otworzył Marek Szrot, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji. Następnie miało miejsce wystąpienie Piotra Szymczaka, prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Później Jan Popczyk wygłosił referat pod tytułem „Od polityki i bezpieczeństwa energetycznego przez kryzysową odporność energetyczną do rynku elektroprosumenckiego ”.

Inauguracyjne spotkanie w całości było transmitowane dzięki platformie zoom na Gliwickim Konwersatorium Inteligentna Energetyka, którą współorganizuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) i Politechnika Śląska. Uczestnicy hybrydowo mogli jednocześnie wziąć udział w obu spotkaniach i komunikować się wzajemnie.

Konwersatorium Inteligentna Energetyka, Gliwice 24.05.2022

Drugi dzień konferencji „Łączniki w eksploatacji” upłynął pod znakiem serii interesujących wykładów między innymi o zielonej energii, które zostały wygłoszone w sali konferencyjnej Parku Hotel Diament Katowice.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z ofertą firm, które przygotowały swoje stoiska.

Wieczorem uczestnicy konferencji przenieśli się do Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie w muzyczną podróż po Górnym Śląsku zabrał gości Marek McCarron Motyka ze swoim zespołem.

W trzecim dniu konferencji „Łączniki w eksploatacji” miały miejsce warsztaty w siedzibie firmy Energo-Complex w Piekarach Śląskich.

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach szkoleniowych, które poprowadzili Paweł Molenda i Tomasz Bednarczyk wspólnie z przedstawicielami Grupa WIKA. Tematyka warsztatów obejmowała: diagnostykę i serwis urządzeń w izolacji gazu SF6, serwis oraz diagnostykę wyłącznika WN typu „SB6”, ewakuację i regenerację gazu z kolumny wyłącznika.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania nowej siedziby firmy Energo-Complex, a także nowoczesnego laboratorium olejowego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Energetyki.

Tutaj znajdują się materiały pokonferencyjne. Dostęp tylko dla uczestników konferencji.