ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o. ul. Lotników 9, Piekary Śląskie

+48 32 775 67 00

zamów remont transformatora

W ostatnich dniach kwietnia delegacja naszej firmy odwiedziła siedzibę firmy Nynas w szwedzkim Nynäshamn, 60 km na południe od Sztokholmu. Celem spotkania było podsumowanie 20-letniej współpracy między Nynas a Energo-Complex.

Nasza delegacja zaprezentowała krótki film, w którym można zobaczyć początki współpracy z szwedzką firmą. Współpraca rozpoczęła się w 2002 roku. Dwa lata później nasza spółka rozpoczęła ścisłą współpracę z Nynas IOM, spółką specjalizującą się w analizach olejów transformatorowych. Już w 2006 roku Nynas IOM otworzył w siedzibie Energo-Compleksu nowoczesne laboratorium olejowe. W 2012 roku Energo-Complex założył Ośrodek Badawczo Rozwojowy Energetyki. Obecnie OBRE nadal kontynuuje idee zapoczątkowane przez Nynas IOM. Laboratorium nieustannie rozwija się, a od niedawna prowadzi szerokie badania w zakresie nowych cieczy izolująco-chłodzących.

Film do obejrzenia tutaj:

ENERGO-COMPLEX AND NYNAS. 20 YEARS OF COOPERATION

Podczas rozmów dyskutowano o nowych projektach na następne lata. Między innymi związane one są z zagadnieniami dotyczącymi biodegradowalnego oleju Nytro Bio 300x.

W związku z tym, że coraz więcej organizacji i przedsiębiorstw przywiązuje dużą wagę do minimalizowania swojego śladu węglowego, jesteśmy zobowiązani włączyć do naszej oferty rozwiązania, które wyjdą tym staraniom naprzeciw.

Wszystkie działania w tej tematyce szwedzkiej spółki sprowadzają się do hasła „Use it…don’t burn it” („Użyj go… nie spalaj go”). Współgra to z filozofią naszej firmy, która dbając o środowisko jest w stanie „przedłużać życie transformatorów”.