Sprawozdanie z konferencji „Transformatory w Eksploatacji 2017”

W dniach 26-29 kwietnia 2017 r. w hotelu Grand Lubicz w Ustce odbyła się IX edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transformatory w Eksploatacji”.

Do grona organizatorów należały firmy: Energo-Complex Sp. z o.o., OBRE Sp. z o.o., NYNAS Sp. z o.o., Maschinenfabrik REINHAUSEN, OMICRON Electronics. Uczestnicy konferencji reprezentowali różne środowiska zaczynając od zakładów dystrybucyjnych (PSE, TAURON, ENERGA, ENEA, innogy) poprzez przemysł ciężki i producentów energii (Energa Wytwarzanie, KWB Bełchatów, Lafarge Cement , ZEC Bydgoszcz, PGE Energia Odnawialna, Arcelor Mittal, KGHM, Saint Gobain, EDP Renewables), producentów transformatorów i osprzętu transformatorowego (ABB, Power Engineering Transformatory, Fabryka Transformatorów w Żychlinie, Trafta, ZREW, Siemens, Bezpol, Pfisterer), firmy usługowe (ABB Service, FENICE, Energosilesia, EKUT, OPA) oraz środowiska naukowe (Instytut Elektrotechniki, ZUT Szczecin, politechniki: Poznańska, Lubelska, Śląska, Opolska) w sumie 180 osób. Sesje konferencyjne poświęcono zagadnieniom: eksploatacji i diagnostyki transformatorów, innowacyjnym rozwiązaniom w konstrukcji transformatorów, gospodarce olejowej i urządzeń w izolacji SF6.

W trakcie trwania konferencji na zorganizowanych stoiskach reklamowych zainteresowane osoby miały okazję zapoznać się z najnowszą ofertą głównych organizatorów konferencji jak również firm: ABB, WIKA, Trafta, ATLAS.

Oprócz części merytorycznej pierwszego wieczoru organizatorzy zapewnili uczestnikom sporą porcje rozrywki, w postaci warsztatów kulinarnych prowadzonych przez szwajcarskiego szefa kuchni, krytyka kulinarnego oraz założyciel Akademii Kulinarnej – Kurta Schellera oraz koncertu zespołu rockowego „Ścigani” mającego w repertuarze utwory słynnego zespołu „Dżem”. W trakcie drugiego wieczoru podczas uroczystej gali, prezes firmy Energo-Complex w podziękowaniu za długoletnią współpracę, wręczył przedstawicielom firm: NYNAS Sp. z o.o., Maschinenfabrik Reinhausen i OMICRON Electroncs, statuetki „Pax et Bonum”. Wieczór uświetnił koncert orkiestry żeńskiej Les Fammes mającej w repertuarze standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.

 

W ocenie uczestników, konferencja pod wieloma względami była bardzo udana, co z pewnością zdopinguje nas do utrzymania wysokiego poziomu w trakcie przygotowań do organizacji następnej X edycji konferencji która odbędzie się w 2019 roku.

Transformatory w eksploatacji - IX Konferencja Naukowo-Techniczna, Ustka 2017