Spotkanie inauguracyjne stowarzyszenia Dolivo

Czym jest elektroprosumeryzm? Jak zadbać o własną osłonę elektroprosumencką? W jaki sposób włączyć się w proces transformacji energetycznej? Na te pytania starano się odpowiedzieć podczas spotkania inaugurującego działalność stowarzyszenia Dolivo im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, które 17 listopada odbyło się w siedzibie spółki Energo-Complex.

Marek Szrot, prezes spółki Energo-Complex i współzałożyciel stowarzyszenia Dolivo zaprosił na spotkanie przedstawicieli firm działających w branży energetycznej oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. Podczas spotkania przedstawił nowy model biznesowy spółki Energo-Complex, który będzie polegał na realizacji kompleksowych usług w sferze elektroprosumeryzmu.

Gościem specjalnym spotkania był prof. Jan Popczyk, ekspert ds. transformacji energetycznej z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podczas spotkania przedstawił swój referat dotyczący transformacji energetycznej.

Wcześniej życiorys Michał Doliwo-Dobrowolskiego, patrona stowarzyszenia przedstawił dr Piotr Szymczak, były prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Swoim doświadczeniem podzielił się profesor Ryszard Malewski, który w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku był zaangażowany w tworzenie Hydro-Québec Research Institute (IREQ) w Kanadzie.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że będą wspólnie realizować cele statutowe stowarzyszenia, które sprowadzają się do organizacji konferencji i spotkań, wydawania materiałów edukacyjnych oraz ocenę i wsparcie merytoryczne rozwiązań prawnych w zakresie prawa elektrycznego.